Den Země

Dne 24. 4. 2019 jsme oslavili Den Země. Pro děti v doprovodu rodičů byly připraveny na stanovištích aktivity spojené s ochranou naší planety.

Děti se mohly seznámit s hospodářskými zvířaty a jejich mláďaty z MMZOO. Navštívila nás záchranná stanice JARO JAROMĚŘ. Ekocentrum Paleta děti blíže seznámilo se životem včel.

Na akci se prezentoval bezobalový obchod z Brozan u Pardubic „Bezobalový krámek“.

Rodiče s dětmi hlasovali o výběru tématu, který budeme zpracovávat v rámci programu Ekoškolka. Na výběr byla témata: VODA, PROSTŘEDÍ, JÍDLO  a ODPADY.

V rámci Dne Země pořádala naše MŠ věcnou sbírku pro záchrannou stanici JARO JAROMĚŘ, kdy rodiče s dětmi mohli přinést zvířecí konzervy a granule, suché pečivo a kameninové misky.

Předání sbírky proběhlo v rámci ukončení akce.

Na závěr mohli rodiče i děti ochutnat pomazánky, které se dětem připravují ke svačinkám.

Tento den připravily paní kuchařky pomazánku ze syrové červené řepy, pomazánku zeleninovou s rajčaty, pomazánku z uzeného tofu a pomazánku špenátovou se strouhaným vejcem.

Největší uznání od rodičů dostala pomazánka špenátová se strouhaným vejcem a hned za ní pomazánka z uzeného tofu. Rodiče ocenily pomazánku ze syrové červené řepy, která byla pro úspěch v minulém roce připravena i letos. Z nových receptur kuchařky připravily pomazánku zeleninovou s rajčaty, která si též našla své obdivovatele. Děti ocenily a s chutí snědly připravený tác se zeleninou.

Zpracovala: Bc. Marcela Šancová

Dne: 24. 4. 2019

Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1