Den s rodiči a prarodiči na školní zahradě

10. 5. 2018

Z minulého roku jsme věděli, co přesně máme vylepšit, na co si dát pozor a v čem zabrat, aby tento den proběhl ještě ve větší profesionalitě a pohodě. Rodině byli nadšeni, když se dozvěděli, že se tato akce bude zase konat, ptali se nás, co mají přinést, zda motorovka bude stačit nebo mají přivést rovnou bagr :-)

S dětmi jsme opět pro rodiče udělali pohoštění formou pomazánek, které si děti ve třídách samy udělaly a nemohla chybět ani grilovaná zelenina, která minule všem velmi chutnala. Rodiče nosili jahody z vlastních zahrádek a spoustu dalších pochutin, takže o dobroty nouze nebyla.

Tento rok jsme měli mnohem více nářadí pro děti, které jsme objednali přímo na tento den, takže děti měli premiéru s novým vybavením. Další novinkou letošního roku bylo sázení brambor podél jedné strany školky, všichni si u toho užili mnoho legrace, protože vykopání záhonu nebylo úplně jednoduché, objevilo se pod zemí mnoho velikých kamenů, které jsme ale poté mohli použít na další věci – hmatový chodníček atd.

Další novinkou na naší zahradě je hmyzí hotel, který pomohly děti postavit za pomoci dospělých. Na zahradě nám chyběl a moc jsme si ho přáli, takže jeho výroba a následné využívání lesním hmyzem bude odměna i pro nás.

Pro rodiče bylo připraveno mnoho úkolů, jako příklad bych uvedla sázení rajčat, dýní, cuket, bylinek do bylinkových truhlíků, stavba foliovníku, výstavba hmyzího hotelu, zatloukání prkýnek, sázení brambor, grilování zeleniny, hledání ekologických materiálů do hmatového chodníčku, úklid chodníčků a spousta dalšího.

Celá akce byla velmi úspěšná a už teď se těšíme na příští rok, kdy se budeme snažit celou akci opět zopakovat a ještě více vylepšit. Moc mile nás překvapuje, že rodiče již teď přemýšlí o tom, co by mohli sami za rok ještě vymyslet. S jedním nápadem přišel tatínek, který se nabídl, že by mohl vybudovat na naší zahradě jezírko.

Tímto bych zakončila náš příspěvěk, myslím, že se akce velmi povedla a měla úspěch. Pod příspěvkem můžete shlédnout video.

Den s rodiči a prarodiči na školní zahradě 1Den s rodiči a prarodiči na školní zahradě 1Den s rodiči a prarodiči na školní zahradě 1Den s rodiči a prarodiči na školní zahradě 1