Den s (pra) rodiči na zahradě Fazole

2. 5. 2018
RC Fazole, z.s.

Celé odpoledne na zahradě proběhlo v přátelské a radostné atmosféře. Již ráno začalo aktivně. Ze Strakonické TV přijeli na krátkou reportáž, kterou použijeme pro získání sponzorů pro projekt rozšíření zahrady. Část práce zvládnou lektoři, rodiče a děti, ale na novou hlínu, písek a vzrostlé jedlé keře se nám budou hodit i nějaké finance. Hlavně doufáme, že město Písek podpoří naši snahu a nabídne nám příznivé podmínky pro využití dalších volných travnatých prostor, tak jako nám nabízí výhodné podmínky pro prostory vnitřní.

Co se tedy podařilo? Obnovili jsme vyvýšený záhon a osázeli ho sazenicemi rajčat, kedluben, salátů.  Děti vše důkladně prolily vodou. Veronika dopředu s dětmi připravila vše potřebné pro zážitkový chodníček, který pak společně zasypali mechem, kameny, šiškami. Zasadili jsme i některé keře, které přinesli rodiče ze svých zahrad. Velké díky patří také prarodičům, kteří nás poctili svou návštěvou.

Lenka Pokorná, regionální koordinátorka programu Skutečně zdravá škola, nám připravila báječné zdravé občerstvení. Např. zeleninové muffiny se sezamovým a slunečnicovým semínkem, BIO rýžovo-jahelnou kaši s praženým kešu a kokosem, BIO žitno-špaldový chléb, zeleninové jednohubky s avokádem či mozzarellou, aj. Rodiče tak měli možnost ochutnat, jak se stravují děti ve školce. Nechyběl ani mrkvový dort. Vždyť jsme také oslavovali dosažení bronzového certifikátu!

Všem, kteří věnují péči stravování a zušlechťování školky a zahrady velmi děkujeme

Den s (pra) rodiči na zahradě Fazole 1Den s (pra) rodiči na zahradě Fazole 1Den s (pra) rodiči na zahradě Fazole 1Den s (pra) rodiči na zahradě Fazole 1Den s (pra) rodiči na zahradě Fazole 1Den s (pra) rodiči na zahradě Fazole 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací