Den pro Zemi – s rodiči a s dětmi na naší zahradě

Každoročně pořádáme tento den pro rodiče a jejich děti. Smyslem je postarat se o přírodu a prostory na naší školní zahradě. Čekalo nás mnoho práce, avšak rodiče přišli vybavení a plní elánu.

Největším cílem bylo vytvořit na naší zahradě bylinkovou zahrádku. Povedlo se a od té doby nám roste – kopr, oregáno, medvědí česnek, máta, pažitka aj. Společně s dětmi se o bylinky staráme – zaléváme, plejeme, ale hlavně používáme do našich pokrmů a nápojů.

Dál jsme také zrenovovali naše broukoviště, zasadili různé druhy kytiček, pohrabali trávu, zametli chodníky, vysypali novou kůru do záhonu a také vytvořili nové pítko pro naše ptáčky. Mysleli jsme na všechny.

Den byl slunečný, zúčastnilo se okolo 16 rodičů a všichni měli ze společné práce radost.

MŠ Hradec nad Moravicí - odloučené pracoviště Kajlovec

Den pro Zemi – s rodiči a s dětmi na naší zahradě 1