Cože, tohle se jí?

22. 4. 2022
MŠ BÍLÁ

V průběhu celého povelikonočního týdne jsme se učili o kytičkách na zahradách i loukách kolem nás. Zaměřili jsme se s dětmi na kytičky, které se dají konzumovat.
První den jsme začali odvážně kopřivou, pověděli jsem si o ní pár informací, podívali se na obrázky na naší interaktivní tabuli a pak jsem se rozhodli, že si jich pár nasbíráme. Učili jsme se na kopřivu sahat aby nás to bolelo co možná nejméně. Nasbírané kopřivy jsme odnesli do kuchyně naší paní kuchařce, která nám z nich s láskou uvařila kopřivovou polévku. Děti si polévku pochvalovaly, většina z nich ji snědla celý talíř. Za pomoc velice děkujeme naší paní kuchařce Lucce. Ze zbytku kopřiv jsme si uvařili čaj, který jsme ochutnali ještě před oběděm. K údivu našich učitelek děti hodnotily  čaj velice kladně a dokonce si bez ostychu přidávaly.
Druhý den jsem se zaměřili na listy lesních jahůdek, začátek probíhal podobně jako u kopřiv, také jsme nakonec šli ven a pár listů si nasbírali na výborný jahodový čaj.
Poslední den jsme věnovali krásné sedmirásce. S touto květinou měly některé děti již zkušenost. My ji tentokrát nasbírali a dali jako chuťovku do vývaru. Spousta dětí tomu dalo šanci a květinu ochutnalo, někteří tuto možnost předem zavrhli.

Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1Cože, tohle se jí? 1