Čočkový salát

17. 11. 2021
Základní škola a mateřská škola, Jaroměřice, okres Svitavy

V úterý 16.11. se v naší školní žákovské kuchyňce zase vařilo. Děti z 1. a 2. třídy se opět zabývaly zdravým vařením. Na programu byl SALÁT Z ČERVENÉ ČOČKY. Nejprve si děti rozdělily zeleninu, kterou začaly po omytí opatrně krájet na malé kousky. Mezitím náš ,,asistent,, Tobiáš ze 7. třídy dal dětem vařit vajíčka a čočku. Po vychladnutí se dětem rozdělily i tyto ingredience. Každá skupinka kuchaříčků si vejce oloupala a následně nakrájela. Jelikož se občas najde někdo, kdo nemůže nějakou potravinu, proto jsme jednu porci museli trošku poupravit bez vajíčka. Po smíchání všech potřebných potravin děti salát spojily bílým jogurem. Nakonec proběhla degustace a zbytek salátu si žáčci odnesli v krabičkách domů. Na příští setkání je v plánu KRÉMOVÉ RIZOTO Z CUKETY.

Mgr. Kateřina Továrková

Čočkový salát 1Čočkový salát 1Čočkový salát 1Čočkový salát 1Čočkový salát 1Čočkový salát 1Čočkový salát 1Čočkový salát 1Čočkový salát 1