Co se děje na farmě

16. 10. 2020

Ačkoliv se aktuálně potýkáme s nepříjemnou situací ohledně COVIDU-19, podařilo se nám uspořádat výlet s našimi předškoláky na farmu do Kunčic pod Ondřejníkem. Tato akce probíhala v měsíci říjnu, kdy pokaždé jela menší skupinka dětí z tříd předškoláků.
Naši předškoláci se na farmě dozvěděli, jak celá farma funguje, o co všechno se musí lidé postarat a jaká je to náročná, ale zároveň krásná práce pečovat o zvířata a pole.
Děti se dozvěděly i to, že když o zvířata správně pečují, odvděčí se jim produkcí potravin. Zhlédly, jak se dojí krávy, a dozvěděly se, jak se dále může mléko zpracovávat.
Jako každá velká farma, měli i na této farmě velké pole. Děti si prohlédly traktory a měly možnost se podívat na jejich vnitřní vybavení. Povídaly si o tom, k čemu je traktor zapotřebí a jaké suroviny a potraviny si člověk může na poli vypěstovat.
Děti si výlet moc užily a ještě cestou zpátky o něm nadšeně vyprávěly. Svoje poznatky, potom přednesly svým mladším spolužákům.

Co se děje na farmě 1Co se děje na farmě 1