Co nám léto přináší

24. 6. 2022
MŠ BÍLÁ

Tento týden jsme se měli věnovat létu, my to vzali jako malé "obžérství". Spolu s létem totiž přichází spousta dobrot, které se schovávají leckomu na zahradě. Využili jsme tedy možnosti a přinesli si, každý kdo si vzpomněl, něco dobrého z vlastní zahrádky a nabídli to ostatním. Udělali jsme to formou pikniku ve třídě, děti nejprve obcházely kamarády a nabízely co vlastnoručně natrhaly a naaranžovaly na talířky. Některé šikovné děti si dokonce samy krájely okurku, samozřejmě pod dozorem pí. uč.
Měli jsme možnost ochutnat domácí okurky hadovky, indiánské barůvky, lesní jahody, velké jahody ze zahrady a třešně. Jedinou podmínkou bylo, že to nesmí být koupené, ale vlastnoručně sesbírané.
Všechny děti měly zájem ochutnat alespoň jednu věc z výběru, rády vyprávěly s kým ovoce či zeleninu sbíraly a kde jim to roste.
Při vycházce jsme měli dokonce možnost ochutnat pár lusků z místního pole, růst hrachu pozorujeme od samotného setí semínek do země.