Činností dětí ze třídy Veverky - MŠ Hradec nad Moravicí

V měsíci březnu jsme společně s dětmi seli řeřichu. Po asi dvou týdnech nám vyrostla a děti ji ochutnali s houskou a máslem ke svačině. Dále jsme v rámci pokusů a objevů sázeli hrách do hlíny a vaty. Děti, tak měly možnost pozorovat urychlení růstu hrachu ve vatě. Ve třídě jsme využili koutek živé přírody a do malých květináčů jsme zasadili salát a papriky. Děti se zapojily do péči a zalévání. V dubnu s blížícími se Velikonocemi, děti zdobily kraslice a ze zbylých vajec děti vyrobily vajíčkovou pomazánku, kterou si namazaly na čerstvý žitný chleba. Na školní zahradě se všechny děti zapojily do jarních příprav zahrádky pro pěstování zeleniny a bylinek. V rámci oslav „Dne Země“ plnily děti v přírodě různé úkoly k tomuto tématu. Společně s dětmi ze třídy jsme třídily odpadky. Děti se naučily , jak by měly chránit naši přírodu.