CHLÉB, KTERÝ VYHRÁVÁ I CHUTNÁ

V Pardubicích se každoročně koná největší pekařská akce DEN CHLEBA, kterou pořádá Svaz cukrářů a pekařů v České republice. V letošním roce se jednalo už o 28. ročník a soutěžilo více než 100 vzorků chleba.

Společnost Beas a.s., pekárna Choustníkovo Hradiště, od které odebíráme pečivo, slaví vítězství již 3 roky po sobě.

V připraveném jídelníčku na týden od 24. 10. 2022 do 28. 10. 2022 děti ochutnají v úterý mrkvovo-dýňový chléb Cipísek, který získal 2. místo v kategorii Chléb bez hranic a ocenění chléb vynikající kvality. Ve středu bude k přesnídávce zařazen pšenično – žitný chléb Hradišťan, který v prestižní kategorii Chléb roku 900g -1 200g získal 1. místo.

Zpracovala: Bc. Marcela Šancová, vedoucí školní kuchyně

Dne: 17. 10. 2022

POSTŘEHY STRÁVNÍKŮ

Při svačinkách jsme s dětmi zaznamenali nový druh pečiva. Už na první pohled, hlavně ten mrkvovo -  dýňový, je vzhledově zajímavý. Dle slov dětí: „je barevný a veselý“. Je vláčný, chutný, výborný i bez pomazánky ( což jsme nechtěli vědět J). Děti si jej přidávaly a chutnal nejen u nás na třídě Čmeláci, ale i v ostatních třídách naší MŠ, jak jsem zjistila od kolegyň. Jsme rádi, že nám paní vedoucí ŠJ zpestřuje jídelníček.

Vavřinová Michaela

1. 11. 2022

CHLÉB, KTERÝ VYHRÁVÁ I CHUTNÁ 1CHLÉB, KTERÝ VYHRÁVÁ I CHUTNÁ 1CHLÉB, KTERÝ VYHRÁVÁ I CHUTNÁ 1CHLÉB, KTERÝ VYHRÁVÁ I CHUTNÁ 1CHLÉB, KTERÝ VYHRÁVÁ I CHUTNÁ 1