Bylinky v Ekocentru PALETA

V rácmi plnění programu Skutečně zdravá škola usilujeme o spolupráci s organizacemi, které se věnují tématům EVVO. Jednou z významných organizací v Pardubickém kraji je i Ekocentrum PALETA. Oblíbený program, který nese název „Bylinky” navštívila v měsíci říjnu třída Čmeláci a odnesla si z ekocentra řadu voňových zážitků.

Vzdělávací cíl:

• ochutánavka nálévů z několika běžných léčivých bylin
  • význam léčivých bylinek
  • práce s přírodním materiálem

Obsah, činnosti a metody:

Děti si zkusily nejběžnějši léčivé bylinky očichat a ochutnat. Dozvěděly se, k čemu se používají a nakonec se připravily čaj podle vlastního receptu, který si vypily v malé čajovně. Ochutnávka čaje děti velice zaujala, objevily nové chutě a vůně bylin a své poznatky mohly uplatnit v praxi.Se zkušenostmi dětí budeme dále pracovat v průběhu dalších témat v rámci školního roku - léčivé bylinky (Jak využít bylinky v období nachlazení?), pěstování a péče o bylinky, využití bylinek při přípravě pokrmů a nápojů, sušení bylinek, výroba voňavých sáčků, apod.

Tímto děkujeme všem lektorům Ekocentra PALETA, za dlouhodoubou výbornou spolupráci a podporu při vzdělávání dětí v oblasti EVVO.

Bylinky v Ekocentru PALETA 1Bylinky v Ekocentru PALETA 1Bylinky v Ekocentru PALETA 1