Bylinková zahrádka v novém kabátku - třída Žabiček

Bylinkovou zahrádku máme v MŠ Hradec nad Moravicí již několik let, a proto bylo potřeba zahrádku pořádně očistit a doplnit novými bylinkami. Nejdříve jsme s dětmi vytrhali všechen plevel, potom jsme doplnili do zahrádky hlínu, zasadili nové bylinky a vyrobili barevné jmenovky, aby i nejmenší děti poznaly, o jaké bylinky se jedná. Důkladná zálivka na závěr a teď už jenom čekáme, až se bylinky pořádně rozrostou. Bylinky z naší zahrádky se totiž převážně používají ve školní kuchyni. Paní kuchařky je poté používají do polévek, pomazánek nebo z nich vaří bylinkové čaje. I díky tomu můžeme být zapojeni do projektu Skutečně zdravá škola a dětem tak vytvářet plnohodnotné a hlavně zdravé pokrmy.