BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA TŘÍDY SLUNÍČKO PROŠLA VELKOU ÚPRAVOU

1. 6. 2021
Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

V měsíci květnu jsme se s dětmi ze třídy Sluníčko rozhodli, že upravíme naši bylinkovou zahrádku.

Šlo o veliké úpravy, které zahrnovaly výměnu černé netkané textilie, likvidaci plevelu, odstranění štěrku a nahrazení štěpkou, kterou jsme navozili a rozprostřeli po povrchu bylinkové zahrádky.

Přibylo také pár bylinek jako šalvěj, máta citronová a meduňka citronová. Pažitka je u dětí nejvíce oblíbená, rády ji ochutnávají.

Z bylinkové zahrádky paní kuchařky rády využívají do kuchyně nejen již zmíněnou pažitku, ale také rozmarýn či oregano.

Levanduli, která je dominancí naší zahrádky, vždy nasušíme a v ušitých pytlíčcích rozdáme dětem.

Tím však práce nekončí, děti dobře vědí, že o bylinky musíme nadále pečovat, proto v obdobích sucha poctivě zaléváme (viz foto) a naopak, pokud je počasí hodně deštivé, štěpku musíme čas od času hrabičkami prohrábnout.

Zpracovala: Helena Dlouhá

Dne: 23. 8. 2021