Bylinková sůl z naší zahrádky pomáhá i seniorům

30. 9. 2020

Je konec léta a s koncem léta přichází čas sklizně na našich zahradách. Stejně tomu je i na naší bylinkové zahrádce. Bylinky jsme ostříhali a nasušili. Potom jsme ale v naší akční skupině vymysleli plán, jak bylinky a jejich ozdravující účinky můžou pomoci nejen nám, ale i našim seniorům, kteří bydlí v Paskově. Prostřednictvím nástěnky Skutečně zdravé mateřské školy a nástěnek v šatnách dětí, jsme vyzvali rodiče, aby pokud mají možnost přinesli do školky bylinky ze svých zahrádek. Ty jsme potom společně s dětmi usušily. Po usušení jsme bylinky rozdrtili a smíchali s hrubozrnnou koupelovou solí – vznikla tak BYLINKOVÁ KOUPELOVÁ SŮL. Děti potom ještě vyrobily štítky s popisem, které nalepily na papírové pytlíky, do kterých nasypaly bylinkovou sůl. Zapojily se děti ze všech tříd mateřské školy a po ukončení akce jsme měli krásné dárečky do Domova seniorů v Paskově. Díky této akci si děti mohly uvědomit, že bylinky můžou posloužit nejen v kuchyni.