Broučkiáda

Dne 6.listopadu se v naší školce uskutečnila akce "Broučkiáda". Ikdyž počasí posledních dnů neslibovalo nic dobrého, nakonec nám přálo a broučků i rodičů přišel opravdu velký počet. Uspávání broučků předcházela společná schůze s rodiči, na které byl paní ředitelkou představen program " Skutečně zdravé školky" a kde měli rodiče možnost pochutnat si na výborných pomazánkách např. z červené řepy, či batátových brambor. Samozřejmě nechyběla buchta z mrkví a jablek .... to abychom uspokojili mlsné jazýčky. Z toho jak rodičům chutnalo a že si s nadšením odnášeli recepty, které měli k dispozici, věříme, že jsme rodičům ukázali jak chutné mohou zdravé potraviny být. Zapojení rodičů do programu " Skutečně zdravá školka " proběhlo nanejvýš dobře a pro velký úspěch přikládáme recepty, abyste i vy mohli mít užitek z naších dobrůtek.

Buchta z mrkve a jablek:

• polohrubá mouka 700g
  • cukr moučka 400g
  • máslo 300g
  • vejce 7ks
  • mrkev 500g
  • jablka 300g
  • prášek do pečiva
  • šťáva a kůra z citrónu
  • mléko 400ml
  • vanilkový cukr 2ks

Postup : máslo utřeme s cukrem a vejci, poté vmíchat mouku, mléko, prášek do pečiva, přidáme najemno nastrouhanou mrkev, jablko, citrónovou kůru a šťávu z citrónu. Na vymazaném plechu zvolna pečeme při 160C- 170C, cca 30 min. Hotový koláč posypeme vanilkovým cukrem