Bramboračka

Na záhonku nám vyrostla krásná sladká mrkev a pěkně pálivá cibule! Mrkev + cibule + brambory ... co s tím? Bramboračku přece! Na dalších záhoncích jsme si ještě nasbírali bylinky na dochucení a pustili jsme se do práce. Nakrájeli jsme cibuli na kostičky, mrkev a brambory na menší kousky, bylinky jsme nastříhali nůžkami a kmín nadrtili v hmoždíři. Půjčili jsme si vařič k nám na třídu, a i když ho obsluhovala paní učitelka, mohli jsme všechno pozorovat. Pak už jsme jen čekali, až bude uvařeno a mezitím jsme se šli proběhnout na zahrádku. Po návratu nás už od dveří vítala krásná vůně ... Polévka byla výborná! Příště prý vaříme pro celou školku :-)

Máme velkou radost. Ocenění za blogera měsíce září 2021, které jsme získali za Bramboračku, si velice vážíme. Velká motivace a chuť do dalších projektů.

Skutečně zdravá škola - Novinky ze škol - Blogerem měsíce září je Mateřská škola Žatec, Bratří Čapků 2775 (skutecnezdravaskola.cz)