Bílý jogurt s chia semínky a ovocem

Co jsou chia semínka?

Chia semínka v sobě koncentrují vysoké množství zdravých prospěšných látek, např. omega-3 mastné kyseliny,  bílkoviny, vlákninu, antioxidanty a vápník. Díky svým výživovým vlastnostem jsou tato drobná semínka zařazena mezi superpotraviny. Chia semínka lze konzumovat i bez namáčení – využijete je jako posypku do jogurtu, na pečivo nebo na salát. Jednoduše je můžete přidat do jídla při vaření. Vzhledem k tomu, že při namočení vytvářejí gel, používají se v kuchyni také jako zahušťovadlo nebo jako náhrada vajec.

Na ranní svačinku si dnes naše paní kuchařky připravily pro děti z MŠ Sluníčko Krupka bílý jogurt s chia semínky a ovocem. Na děti čekaly krásně nazdobené skleničky. My to víme a proto hezky jíme.

Bílý jogurt s chia semínky a ovocem 1Bílý jogurt s chia semínky a ovocem 1Bílý jogurt s chia semínky a ovocem 1