Babiččin dvoreček

Pojedeme na výlet! A kam? Což takhle za zvířátky... ? ...  A tak se děti z MŠ Zvoneček ze třídy Berušek vydaly na Babiččin dvoreček v Licibořicích. Jedná se o statek plný domácích zvířat. Celou řadu z nich děti dosud znaly jen z knížek a vyprávění. Naše Berušky tak měly možnost na vlastní oči vidět, jak vypadá živý kůň, koza, ovce, lama, prase, králík, slepice, morče nebo třeba i nutrie či želva. Viděli jsme také mláďátka – kůzlata, králíčky, kuřátka i káčátka.

Prohlídka však nebyla pouze o koukání. Milá paní průvodkyně nám ukázala, jak a čím se která zvířátka krmí a že součástí péče o zvířata není pouze mazlení a krmení, ale také vyklízení, nošení slámy či hnoje nebo nalévání vody přímo ze studny. To vše si děti vyzkoušely a moc je to bavilo. Dětem se tak dostalo vysvětlení, že spousta jídla, které se jim dostane na talíř, pochází z domácích zdrojů a cesta k hotovému produktu je zdlouhavá a vyžaduje spoustu trpělivosti, píle a lásky ke zvířatům.

Děti tedy už vědí, že mléko, které ve školce pijí, pochází od kraviček, vejce od slepiček či vlna na svetr od oveček. Na závěr děti ochutnaly pravý domácí kravský sýr. Z tohoto dne jsme si odnesli spoustu krásných zážitků a vzpomínek.

Babiččin dvoreček 1Babiččin dvoreček 1Babiččin dvoreček 1Babiččin dvoreček 1Babiččin dvoreček 1