Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa

Každý rok připravujeme pro žáky 1. stupně projektový den, který pracovně nazýváme Kulový blesk. Děti totiž nezůstávají ve svých třídách, ale během dopoledne se vystřídají hned na čtyřech pracovištích ("čtyřsměna").  Ten letošní se uskutečnil v úterý 17. dubna a věnovali jsme ho zdravé výživě. Jednak proto, že jsme chtěli navázat na úspěšný seminář pro rodiče (10. 4.), ale i proto, že jsme se v letošním školním roce přihlásili do programu Skutečně zdravá škola. Paní učitelky připravily pro žáky spoustu zajímavých aktivit. Některé třídy se proměnily v improvizovanou kuchyni či pekárnu. Připravit pomazánku, umět si vybrat ten „správný chleba“, vyvarovat se plýtvání potravinami, jak je správně skladovat, kolik toho vypít a sníst – toto vše po dnešním příjemně stráveném dopoledni děti určitě zvládnou. A nejen to. Všichni zúčastnění odcházeli s vědomím, že jíst zdravě se vyplácí!

Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1Akce "Kulový blesk", tentokrát na téma zdravá výživa 1