ZŠ Litvínov Hamr plní výzvu Miluji jídlo, neplýtvám

3. 10. 2018
Skutečně zdravá škola

Ve dnech 17.9 – 21.9. 2018 proběhl v jídelně druhý audit v rámci projektu Miluji jídlo, neplýtvám. Na celý audit opět dohlížel tým žáků z prvního a druhého stupně. Jejich úkolem bylo zjistit, z jakého důvodu žáci nedojídají obědy a kolik zbytků se vyhodí. Dalším úkolem bylo porovnat výsledky obou auditů.

Žáci šetřením zjistili, že v pondělí se odevzdalo 6,3 kg, v úterý 10 kg, ve středu 9,5 kg, ve čtvrtek 9,1 a v pátek 5,3 kg jídla. Dohromady se odevzdalo 40,2 kg zbytků. Při minulém auditu se odevzdalo celkem 64,1 kg. Žáci vypočítali, že se v tomto auditu odevzdalo o 23,9 kg méně. Podařilo se splnit cíl, kterým bylo snížení množství odevzdaných zbytků.

Poděkování patří všem zúčastněným žákům, pedagogům a pracovníkům ve školní jídelně. A také panu školníkovi, který žákům pomáhal vynášet odevzdané zbytky.

Mgr. Michaela Kociánová, Mgr. Daniela Urbanová,

ZŠ Litvínov Hamr plní výzvu Miluji jídlo, neplýtvám 1ZŠ Litvínov Hamr plní výzvu Miluji jídlo, neplýtvám 1