Záhony pro školky

29. 8. 2016
Skutečně zdravá škola

Záhony pro školy se inspiruje programem světové enviromentální organizace Slow Food a princip je prostý: pečováním o záhon a pozorováním dění kolem něj si děti osvojí přirozeným a hravým způsobem vnímat jídlo, přírodu  a svět kolem nás ve vzájemných souvislostech.

Čím všestraněji se děti zapojí, tím lépe - a o to v projektu jde. Program se skládá ze dvou částí, z praktické a didaktické. "V rámci praktické založíme záhon, instalujeme komposter a vybavíme školku sadbou a nářadíčkem pro děti. Druhá didaktická část obsahuje uspořádání semináře pro vyučující, hravé workshopy pro děti a vedení Sešitu malého zahradníka – interaktivní omalovánky, vlastně dětský zápisník a průvodce všemi záhonkovými událostmi roku, včetně dopručených doprovodných aktivit," vysvětluje Monika Michálková.

V loňském roce jsme založili záhonky ve všech obecních školkách Prahy 7 za laskavé podpory tamní radnice a příznivého ohlasu dětí i rodičů. A nadále se šíříme po celé Praze i republice. pod záštitou pana ministra Martina Jurečky.

Připojte do projektu i vaši školku! Vše potřebné najdete na našich webových stránkách www.zahonyproskolky.cz.