School Food Climate Challenge - Změňte svět prostřednictvím jídla

Hledáte jako učitel způsoby, jak své studenty vzdělávat o vlivu produkce a spotřeby potravin na změnu klimatu? Nabízíme vám inspirativní a praktické návody. Prozkoumejte je a pomozte mladým lidem pozitivně ovlivňovat životní prostředí. Mladí tvůrci změn v oblasti potravin - Young Food Changemakers Challenge vyzývá studenty a jejich učitele, aby využili svou představivost, nadšení a píli a vytvořili nápady, které by řešily současné problémy v potravinovém systému.

Při realizaci svého projektu zlepšíte zdraví a pohodu školní komunity, naučíte se novým dovednostem, vytvoříte pozitivní změnu a stanete se součástí hnutí v celé EU.

Výzva Young Food Change Makers Challenge je výzvou k akci pro studenty a školy, aby ve své školní komunitě naplánovali a realizovali projekty, které budou nějakým způsobem řešit největší potravinové problémy současnosti a pomohou tak naplnit jednu z priorit strategie "Od zemědělce ke spotřebiteli" (Farm to Fork).

Chceme od vás slyšet! Máte mimořádný potenciál mobilizovat a ovlivnit pozitivní změny v našich světových potravinových systémech. Každý hlas by měl být součástí řešení.

Co nabízí informačně-vzdělávací portál School Food Climate Challenge