Agrofyto

Volání možné

Celý rok

Popis farmy

Jsme certifikovaný ekologický podnik Agrofyto, spol. s r.o. Zaměřujeme se na produkci mléka a hovězího masa v BIO kvalitě. Naše ekofarma Agrofyto sídlí v malebné vesnici Lidečko, vítězi soutěže Vesnice roku 2008, v hornaté oblasti Valašska ve Zlínském kraji. Nabízíme prodej vakuově baleného masa přímo zákazníkům formou směsných balíčků. Na statku chováme skot, ale můžete u nás vidět i koně a lamy.Jsme certifikovaný ekologický podnik Agrofyto, spol. s r.o.

Druh hospodaření

Smíšená farma (rostlinná i živočišná)

Režim hospodaření

Ekologický – certifikace BIO

Které aktivity jsou možné provádět s žáky?

Prohlídka s výkladem, Jednodenní vzdělávací program s aktivním zapojením účastníků. Ukázka stájí se zvířaty (mléčný Holštýnský skot) od telátek až po zasloužilé dojnice. Další zvířata na hospodářství: domácí kočky, koně, lamy krotké. Traktorový park: hádání, který stroj k čemu slouží. Rybiná dojírna a velké chladící zařízení, které pojme 2.000 l mléka. Pro kompletnost uvidíte sklady krmiv, které si pro svůj dobytek vyrábíme a přičichnete k zakonzervované kukuřici, obilí, senáži i senu.

Možnost ubytování na farmě

Nabízí farma vlastní vzdělávací program?

Ano

Farma a vzdělávací program je vhodný pro

• Pro 1. a 2. stupeň základní školy