Online konference Jak na zdravé svačiny v mateřské škole

28.04.2021 | 14:30 - 17:00
Online platforma ZOOM

Zveme vás na konferenci Jak na zdravé svačiny v mateřské škole.

Pro koho: pedagogové v mateřských školách, pracovníci školních kuchyní, rodiče, zřizovatelé mateřských škol

Proč bych se měl účastnit: Dozvíte se, jak v mateřských školách připravovat chutné a výživově hodnotné svačiny a přesnídávky pro děti, získáte doporučení, čemu se při přípravě svačin vyhnout. Zaměříme se na vhodné kulinářské postupy, budeme se věnovat i konkrétním příkladům z pedagociké praxe.

Cena

  • 500 Kč za 1 účastníka/fyzická osoba
  • 1 000 Kč za školu - více zaměstnanců/účastníků školy/školní jídelny
  • 700 Kč za školu zapojenou v programu Skutečné zdravá škola - více zaměstnanců/účastníků školy/školní jídelny

V případě zájmu získáte Osvědčení o absolvování konference. 

Sledovat konferenci můžete z počítače, notebooku, tabletu či chytrého telefonu odkudkoli. 

Program:

14:30 – 14:35   Uvítání účastníků, Tom Václavík, Skutečně zdravá škola, z.s.

14:35 – 15:00   

Jak připravit chutné a výživově hodnotné svačiny a přesnídávky pro děti v mateřských školách: Jak obohatit chuťově i nutričně stávající jídelníček dětí předškolního věku, tipy na slané i sladké svačinky z přirozených potravin, čemu se při přípravě svačinek vyvarovat, Tereza Bicanová, Specialistka na výživu a zdravý životní styl, lektorkou praktických kurzů vaření.

15:00  – 15:25  

Odborný pohled na svačiny v mateřských školách z hlediska výživy, Martin Jelínek. Martin je poradce pro výživu, od roku 2010 spolupracoval s Českou televizí na velmi úspěšném pořadu „Pod pokličkou“, je autorem sedmi knih o výživě a zdraví. Nabízí vzdělávací kurzy a aplikace pro zdravé tělo a mysl. 

15:25 – 15:50

Jak vybírat vhodné pečivo pro děti, jak hlídat kvalitu pečiva, Alžběta Košková, pekárna U Alžběty Turnov. Alžběta je matka a absolventka VŠCHT Praha. Nebyla spokojena s kvalitou a složením běžně dostupného pečiva, proto začala péct pro svou rodinu. Později si založila pekárnu, kde vyrábí jako doma, tedy pouze "z jídla", bez přídavných látek. Má radost, že může dokázat, že to opravdu jde a funguje.

15:50 – 16:45

Příklady z pedagogické praxe:

  • Jak motivovat děti k dojídání, MŠ Přímá Havířov, Mgr. Michaela Kupková Hampejsová, ředitelka školy (členka krajského metodického kabinetu předškolního vzdělávání NPI ČR) a Mgr. Renáta Sabelová, vedoucí školní jídelny

  • Svačina jako součást vzdělávacího programu, Zdravá mateřská škola s montessori programem Mateřinka, Mgr. Veronika Rylková, zakladatelka a ředitelka mateřské školy. 

16:45 – 17:00

Závěrečná diskuse, shrnutí výstupů konference


Zpět na výpis