Jedeme na farmu! Vzdělávací exkurze na zemědělský statek v regionu školy

Jedeme na farmu! Vzdělávací exkurze na zemědělský statek v regionu školy

Vezměte děti a žáky a ukažte jim, jak to vypadá na statku, dejte jim ochutnat na slunci uzrálé dobroty. Pomůžete jim poznat, odkud potraviny opravdu pocházejí. Navíc jim umožníme úžasný zážitek, ze kterého si odnesou dlouhotrvající vzpomínky. Odvděčí se vám velkým zápalem a ani nepoznají, že se učí.

Aktivita sestává z:

• Seznámení a plánování: Lektor představí sadu materiálů, které vám usnadní proces plánování a organizace výletu na farmu. Materiály zahrnují vše od návodu na informační schůzku s farmářem, důležitá bezpečnostní a zdravotní upozornění, zajímavé aktivity, které můžete s dětmi na farmě dělat a otázky, které mohou žáci nebo učitelé zemědělci položit, až po aktivity, které váš výlet zhodnotí zpět ve třídě. Lektor také představí výukové aktivity z tématu Příběhy jídla, které můžete realizovat před vlastní exkurzí. Společně vyberete vhodnou farmu v okolí a zvolíte termín akce.
  • Praktická část: Výlet na farmu: zajištění dopravy a vzdělávacích aktivit na farmě, odpovídající věku dětí a žáků. Zajištění občerstvení.

Poskytnuté materiály

Vzory vzdělávacích metodik a návodů, možné kopírovat nebo stáhnout z webu.

Podpora po exkurzi

Podpora při navázání dlouhodobější spolupráce s farmářem pro vzdělávací účely i pro účely dodávek surovin do školní jídelny.

Která kritéria program SZŠ exkurzí naplníte:

• B18 Výuka o jídle, zásadách udržitelnosti v oblasti zemědělství a zásadách zdravé výživy je součástí školního vzdělávacího programu.
  • B21 V rámci výuky pořádáme každoroční návštěvy farem.

Organizace:

Doba trvání: celodenní nebo půldenní výlet

Místo konání: předem vybraná farma v regionu vaší školy

Cena: odvíjí se od nákladů na dopravu v závislosti na počtu účastníků a vzdálenosti, od výše odměny farmáři a nákladů na občerstvení. Cena bude upřesněna po odsouhlasení konkrétní podoby exkurze.

Objednávka semináře: pro objednávku tohoto semináře prosím napište na tom@skutecnezdravaskola.cz