Zimní vánočně-slunovratová slavnost

2. 1. 2020

Poslední prosincový pátek před vánočními prázdninami se na zahradě lesního klubu Lesokruh konala zimní vánočně-slunovratová slavnost. Pro děti a jejich rodiče byly připraveny dvě dílničky: v první si děti bílkovou polevou ozdobily perníčky upečené jednou z maminek a v druhé barevnými papíry okrášlily skleničku, ve které si po projití osvětlenou spirálou z chvojí odnesly domů světýlko připomínající návrat Slunce. Rodiče přinesli ochutnat vánoční cukroví nebo výtečnou špaldovou vánočku, v režii školky se podával masala chai a horký kořeněný jablečný mošt a polévka z kotlíku, tentokrát vařená ze sezónní zeleniny nakoupené na Scuk.cz. Nechyběl ani "kulturní program," kdy se zpívalo Tisíc andělů od Čechomoru a tradiční koledy s doprovodem flétny, kláves a kytary. Slavnost byla vydařenou tečkou za první částí školního roku a už teď se těšíme na další, která nás čeká v březnu.
Všem čtenářům tohoto příspěvku přejeme do nového roku hodně zdaru, spokojenosti a radosti při práci s dětmi a pro děti :)