Želvičky z MŠ Dukelských hrdinů - Hvězdička v jablíčku a adventní kalendář

U Želviček se dneska děti z adventního kalendáře dozvěděly, že jablíčko v sobě skrývá hvězdičku, ale kdo to kdy viděl? Děti tomu nechtějí věřit a proto paní učitelka Zuzka na nic nečeká a obětuje svojí dnešní svačinu.

Připraví si prkénko, nůž a krásně lesklé červené jablíčko, jako z básničky. Děti koukají, co se bude dít. Jablíčko najednou leží a je na dvě poloviny.

Paní učitelka Zuzka zvedne jednu i druhou půlku a usměje se. Děti se najednou usmívají taky, protože tu hvězdičku v tom jablíčku opravdu našly.

B. Hrdličková