Zelená bedýnka plná zdraví

Sytě zelená zelenina je v našem jídelníčku nesmírně cennou složkou, důležitou pro celkové zdraví. A patří mezi ni také zelené výhonky. A právě s těmi se seznámili žáci naší školy. Do všech tříd jsme dostali bedýnku od firmy Fruit servis s. r. o., ve které byly kedlubny, ředkvičky a hrášek. Ke každé zelenině pak byla krabička s jejími  výhonky. Mladé rostlinky chutnají podobně jako daná zelenina, jen jsou jemnější. Žáci měli možnost vše ochutnat a nachystat si svoji svačinku. Na rohlík či chleba namazali máslo nebo pomazánku, kterou si nejprve sami připravili a dozdobili zeleninou a výhonky. U dětí jednoznačně vyhrály výhonky hrášku :)