Zdravý týden ve školce

V rámci ŠVP PV u nás ve školce probíhal "Zdravý týden". Některé děti jezdily každý den otužovat tělo na lyžařský výcvik a zbytek dětí plnil program Skutečně zdravé školy.

Od začátku týdne se děti seznamovaly s potravinami, které škodí zdraví tím, že obsahují příliš mnoho tuku, cukru a zároveň poznávaly potraviny, které zdraví prospívají. Společně potraviny třídily na zdravé a nezdravé, lepily je na "veselého" a "smutného pána" (předem připravené pí. učitelkou) a zjišťovaly, že tolik oblíbené sladkosti nejsou vůbec zdraví prospěšné. V praktické části proběhla i ochutnávka, kdy děti během celého dne měly k dispozici zeleninové a ovocné misky, jelikož vitamínů není nikdy dost a ovoce se zeleninou má rád každý. Dále se děti seznamovaly s pojmem "zdravý talíř", který ukazuje nejlepší cestu k udržení zdravého těla a vyvážené stravy. Děti se opět samy, za mírné podpory paní učitelky, snažily vytvořit obdobu zdravého talíře a správně roztřídit potraviny do skupin. Jako úplně poslední činností k programu bylo vytvoření vlastního zdravého talíře. Děti si vybraly zdravé potraviny, které si vybarvily a nalepily na svůj talíř. Celý týden probíhal v poklidné atmosféře a děti každá činnost velmi bavila, výsledky naší práce můžete zhodnotit v naší fotogalerii.