Zdravější pokrmy pro sedmý ročník

V pátek 17. 2. 2023, do pracovních činností – vaření, dorazila do naší školy koordinátorka projektu SKUTEČNĚ ZDRAVÁ ŠKOLA paní Andrea Hrušková s cílem našim „sedmákům“ představit další svačiny, které jsou nápaditější a barevnější již na první pohled. Žáci měli připravit z připravených surovin čtyři svačinky: mechové muffiny z listového špenátu s krémem, salát s cottage sýrem, paprikovou pomazánku a banánový dezert.

Ráda bych vyzdvihla práci našich děvčat ze sedmého ročníku a Zdeňka Prudkého.  K přípravě pokrmů přistupovali s velkým pracovním sazením.  Jejich samostatnost a práce podle receptu „vykouzlila“ hotové pokrmy lahodné již od pohledu.

Naši žáci dostali další „várku“ receptů na zařazení zeleniny a zdravějších surovin do svého jídelníčku. Nyní je již na nich, zda doma nějaký ten recept vyzkouší a ještě v lepším případě bude na seznamu jejich oblíbených pokrmů.

Ladislava Kobzová

Zdravější pokrmy pro sedmý ročník 1Zdravější pokrmy pro sedmý ročník 1Zdravější pokrmy pro sedmý ročník 1Zdravější pokrmy pro sedmý ročník 1