Zdravé saláty

Tak jako loni, tak i letos se konala ve školní družině soutěž o nejlepší zdravý salát. Každé oddělení společnými silami připravilo jeden zdravý salát, který pak každý z rodičů mohl ochutnat a ohodnotit známkami 1 – 4, tak jako ve škole.

První oddělení připravilo salát z kompotovaného ovoce (ananas, višně, broskve apod.), tvarohu a mandlí. Druhé oddělní připravilo salát z čerstvého ovoce (jahody, hroznové víno, banán a ananas), bílého jogurtu a medu. Třetí oddělení mělo ředkvičkový salát se zakysanou smetanou, citrónem, solí a cukrem. Nejstarší děti ze čtvrtého oddělení připravily tuňákový salát s vařenými vajíčky, rajčaty, jablkem, ledovým salátem, jarní cibulkou, solí, pepřem a celý ho zakáply olivovým olejem a jablečným octem.

Při známkování nikdo z rodičů nevěděl, jaký salát je kterého oddělení, a to proto, aby bylo zachováno spravedlivé hodnocení. Nakonec se všechny známky sečetly a vyhodnotilo se následující pořadí:

• 1. místo – 1. oddělení s celkovou známkou 71
  • 2. místo – 2. oddělení s celkovou známkou 82
  • 3. místo – 3. oddělení s celkovou známkou 96
  • 4. místo – 4. oddělení s celkovou známkou 100

Přestože byly všechny saláty výborné, tak vyhrát může bohužel jen jeden a tím se stal ovocný salát prvňáčků z prvního oddělení. Gratulujeme!