Zdravé pečení masopustních koláčků ve třídě Berušek

V pondělí 15.února byly děti z Berušek první třídou, která si pekla v rámci „Masopustního týdne“, masopustní tvarohové koláčky. Před samotným pečením se děti oblékly do kuchařských pracovních zástěrek a z důvodu zachování přísných hygienických opatření použily i jednorázové rukavičky. Po seznámení se zdravými ingrediencemi, které do připravovaného těsta i tvarohové polevy patří, se děti za pomoci paní učitelky i paní asistenty pustily do zdravého pečení. Po smíchání a vypracování těsta přišla na řadu příprava náplně. Nejvíce dětem voněl vanilínový cukr, který do tvarohu s vajíčkem sypaly. Při tvarování koláčků přišly k pomoci i zkušenosti z modelování. To si děti užívaly asi nejvíce. Nesměla chybět ani rozinka k dozdobení. Samotné pečení, jsme z bezpečnostních důvodů, raději nechali na tetě. Do zlatova upečené masopustní koláčky si děti vychutnaly jako zákusek po zdravém obědě.