ZDRAVĚ I NA VÝLETĚ

I když vyjdeme či vyjedeme za brány školky, myslíme na zdravé stravování. Na výlet do lesů Podhůra jsme s sebou ke  svačince dostali loupák ( vyjímečně, ten běžně nedostáváme) a celé jablko.

K obědu jsme si pochutnali na chlebu s řízkem - tepelně upraveném v konvektomatu, což je dle slov paní vedoucí školní jídelny o mnoho zdravější tepelná úprava, než smažení v oleji. K tomu nepostradatelnou sezónní zeleninu - salátovou okurku. Na vzduchu vyhládne, zbytky byly minimální :-) Děti si dávaly velký pozor, aby jim náhodou nějaké sousto neupadlo. Asi neznají pohádku "O Zlatovlásce", kde mravenečkové a jiná zvířátka pomohla Jiříkovi hlavně díky rozdělení se o jídlo :-)

Při vycházce k Jezeru Jarkovského jsme jako motivaci a odměnu za úkoly po cestě, vzaly s kolegyní sušené křížaly. Radeček prohlásil: "Normálně mě ty křížaly nechutnaj, ale dneska jsou fakt dobrý, máš ještě? " :-)

Abych to shrnula, i mimo prostory školky dbáme na zdravou stravu a zdravé mlsání.

Vypracovala: Bc. Michaela Vavřinová

Dne: 16.6.2021

ZDRAVĚ I NA VÝLETĚ 1ZDRAVĚ I NA VÝLETĚ 1ZDRAVĚ I NA VÝLETĚ 1ZDRAVĚ I NA VÝLETĚ 1