Zdravé dobroty

V rámci programu “Skutečně zdravá škola” jsme získali v listopadu 2019 bronzový certifikát-  HURÁ!

A teď už si “brousíme zuby” na získání stříbrného certifikátu. V rámci jednotlivých tematických částí se z dětí a p. uč. stávají kuchaři a připravují různé “zdravé dobroty”- saláty, pomazánky, dezerty, krekry, apod. Toto naše “společné úsilí” se snažíme průběžně dokumentovat (fotografovat), aby děti měly možnost svým rodičům ukázat, na čem se v MŠ podílely. K tomuto účelu bylo vytvořeno album “Zdravá MŠ”, kam fotografie související s programem “Skutečně zdravá MŠ” ukládáme.

Na jaře nás čeká návštěva farmy Zašovice - Chaloupky. Už se moc těšíme jak se z nás stanou “malí farmáři” a setkáme se nejen s domácími zvířaty, ale také se dozvíme, jak to na takovém statku funguje. Jako každoročně plánujeme i návštěvu Jižanského dvorku v Brně - Komárově, kde nás už zvířátka dobře znají. A až se pořádně oteplí, chystáme se podniknout dobrodružství vlakem do Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem, kde chovají hospodářská zvířata, pěstují užitečné plodiny nebo tam i jezdí na koních. Na to se už mooooc těšíme!

Zdravé dobroty 1Zdravé dobroty 1Zdravé dobroty 1Zdravé dobroty 1Zdravé dobroty 1Zdravé dobroty 1Zdravé dobroty 1