Zdravá škola Slovan Kroměříž

19. 3. 2018
Základní škola Slovan Kroměříž

Zdravá škola Slovan Kroměříž

Základní škola Slovan Kroměříž je školou podporující zdraví. Chceme, aby žáci naší školy byli zdraví a spokojení a hlavně, aby dostali šanci na lepší a zdravější život. Zapojili jsme se proto do programu Skutečně zdravá škola, který má za cíl zlepšení školního stravování a zvýšení odpovědnosti nás všech za své zdraví.

Dne 10. 3. 2018 se konal na naší škole Den otevřených dveří. V tuto slunečnou skoro jarní sobotu navštívilo naši školu téměř 500 hostů. Pedagogičtí pracovníci školy, správní zaměstnanci a žáci naší školy připravili desítky tvůrčích dílen, sportovišť a především velikonoční jarmark. Velký zájem byl také o školní kuchyni, kde paní kuchařky připravily skvělé zdravé občerstvení. Byl to pro všechny opravdu výjimečný den. Děkujeme všem malým i velkým za přízeň, kterou naší škole svou návštěvou prokázali.

Co již pro zdravé stravování u nás ve škole děláme:

  • zapojujeme se do aktivit programu Zdravá 5

  • žáci naší školy mají svůj „ Jídelní klub“, který ve spolupráci s vedoucí školní jídelny na svých pravidelných schůzkách řeší aktuální i dlouhodobé záměry naší jídelny

  • organizujeme Týdny zdraví (příprava zdravých svačinek žáky, ukázky a ochutnávky zdravé výživy, sportovní klání, besedy a přednášky o zdravém životním stylu…)

  • jsme zapojeni do projektů Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol

  • máme svou školní zahradu, na které se naši žáci učí základy zelinářství a ovocnářství

  • ve školní cvičné kuchyňce se naši žáci učí vařit chutná zdravá jídla

Zdravá škola Slovan Kroměříž 1Zdravá škola Slovan Kroměříž 1Zdravá škola Slovan Kroměříž 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací