Zapojujeme se do akce FOOD REVOLUTION DAY

12. 5. 2017

Chystáme osvětovou akci ve vestibulu školy, kde na paravanech umístíme obrázky a informace o potravinnách pro děti a jejich pravdivém složení a vlivu na dětský organismus a chování dětí. Ve třídách budou děti buď připravovat jídelníček ze zdravých jídel nebo na srdíčkové odpoledne pro maminky připraví zdravé nápoje ve formě ochucených vod jedlými květy nebo různé limonády, hodně je u nás oblíbená okurková. Děti u nás mají k dispozici ochucené vody a jsou na ně zvyklé, teď jen přesvědčit maminky o nevhodnosti různých sladkých nápojů pro děti. Také děti mohou společně něco "ukuchtit" a hlavně nad obrázky logotypů a animovaných postaviček umístěných na potravinách přemýšlet o tom, že jejich "kamarád" z večerníčku nemusí říkat to pravdivé...