Zapojení do projektu SchoolFood4Change

23. 1. 2023

Zapojení do projektu SchoolFood4Change Již řadu let je MŠ Fügnerova Louny a MŠ Dobroměřice zapojena v programu Skutečně zdravá škola. Program je zaměřen nejen na zdravém stravování, ale i na vzdělávání o jídle, o kultuře zdravého a udržitelného stravování, eko drogerii, bezobalové technice, spolupráce s farmáři a místními pěstiteli. Obě školy dosáhly v programu již vysoké úrovně MŠ Fügnerova (obhájila již podruhé zlato) MŠ Dobroměřice po úspěšném bronzu získala letos stříbro. A tak se školy dohodly jít dál. V prosinci 2022 se zapojily společně s MŠ Veltěže (bronzový certifikát) do projektu SchoolFood4Change (SF4CH), který usiluje o to, aby školní stravování bylo zdravé nejen pro děti, ale i pro planetu. Toto téma se nás velmi dotýká a proto se paní ředitelky Olga Krátká (MŠ Fugnerova Louny) a Ludmila Jirotková (MŠ Dobroměřice) zúčastnily setkání ve Vídni společně s 9 členy delegace z ČR, dále pak z Rakouska, Slovenska, Německa a Maďarska. Navštívily základní školu a gymnázium, kde pohovořily s pedagogy a žáky především o projektu žákovského eko-parlamentu a městskou farmu, kde se nejen podívaly na různé možnosti pěstování sezónní plodin, ale také si společně uvařily výborný oběd. "Z celého výjezdu máme skvělý pocit, budeme se snažit inspirovat z praxe kolegů v Rakousku a podnikneme kroky ke splnění kritérií, které nám ukládá certifikát na evropské úrovni" sdělila Olga Krátká a Ludmila Jirotková.