Zakrslý králíček v Medvíďatech

V naší lesní školce máme v králíkárně zakrslého králíčka jménem Orion. Jak je starý nevíme, ale dědeček to ještě nebude, podle toho, jak je rychlý. Každé ráno za ním s dětmi chodíme, měníme vodu a do misky dáváme granulky. Nově jsme pro něho pořídili hřeben a obden ho s dětmi vyčesáváme. Ze začátku se bál, ale když jsme ho pomalu začínali brát do třídy, rozkoukal se a na vodítku zkoumal prostředí a všechny děti. V létě se těšíme, až bude hopkat po zahradě.

Před několika týdny jsme měli na návštěvě jeho králičí miminka. Do třídy nám přinesli ukázat čtyři chlupaté kuličky a nám se natolik líbily, že v polovině února přibude k Orionovi ještě jeden králíček. Při této příležitosti jsme porovnali, jaký je rozdíl mezi malým a velkým králíčkem.

Povídali jsme si o tom, čím můžeme králíčky krmit, jaká zelenina jim chutná a kterou naopak nesmí a že nejdůležitější je pro ně seno a čistá voda. V létě trháme listy pampelišky, jitrocele a větvičky z jabloně na obroušení zoubků.

Zakrslý králíček v Medvíďatech 1Zakrslý králíček v Medvíďatech 1Zakrslý králíček v Medvíďatech 1Zakrslý králíček v Medvíďatech 1Zakrslý králíček v Medvíďatech 1Zakrslý králíček v Medvíďatech 1