Žákovská rada a její plány pro nový rok

11. 12. 2015

Na poslední schůzce žákovské rady jsme diskutovali o tom, jak poprvé uskutečnit v areálu školy farmářský trh....Je to pro nás veliká výzva, protože nic podobného jsme zatím nedělali, ale nadšení nám nechybí. Naší velkou výhodou je, že máme velký a dobře vybavený venkovní areál - átrium, pět skvělých dřevěných budek na prodej výrobků, velký stan s posezením i podium na doprovodné programy. V plánu máme oslovit žáky naší školy a rodiče dětí ze školy mateřské, aby oslovili své širší rodiny nebo známé, kteří mají zahrady a sami něco pěstují, zda by věnovali něco na trh. Sami si ve třídách vypěstujeme různé bylinky a oslovíme taky karvinský obchod se zdravou výživou, ať nám dají tipy na dodavatele. Jelikož jsme městská škola, bude asi trochu náročnější najít farmáře, ale věříme, že když se zapojí děti a rodiče, i to se nám povede. Taky bychom při pořádání trhu chtěli zajistit doprovodný program v podobě ochutnávek netradičních jídel a nápojů a pochlubit se bufetem našich kuchařek.....akci plánujeme na konec školního roku, ke Dni dětí a budeme Vás informovat, jak se nám daří ji postupně realizovat.