Zakládáme vermikompost

18. 8. 2020

Vermikompostování je způsob kompostování, při kterém se o bioodpad z domácnosti postarají žížaly. A protože v naší školce chceme zužitkovat všechno, co na záhonu vypěstujeme, pořídili jsme si vermikompostér. Děti jej pomohly složit a připravit pro žížaly. Na dno položily podestýlku, kterou navlhčily. Než do vermikompostéru přidaly žížaly a žížalí kokony, se zájmem je prozkoumaly. Aby se žížalám v naší školce dařilo, přidaly děti na kousky nakrájený odpad z kuchyně. Žížaly promění tento kuchyňský odpad za několik měsíců na vermikompost a „žížalí čaj“. Děti už ví, že bioodpad do koše nepatří!