Začínáme a mlsáme ze zahrádky

17. 10. 2017

V naší mateřské školce jsme nachystali ochutnávku toho, co děti ve školce svačí. Rodiče tak měli možnost ochutnat nejrůznější pomazánky (luštěninové, zeleninové, tvarohové atd.). Na setkání dorazila i koordinátorka Skutečně zdravé školy za Moravskoslezský kraj paní Zdeňka Kolláriková, se kterou probíhala živá diskuse a měli jsme také možnost nahlédnout do zásob školní kuchyně a společně se pobavit o tom, co by se dalo do budoucna zlepšit.

O týden později se sešli rodiče s dětmi na již tradiční akci naší školky, nazvané Mlsánky ze zahrádky. Počasí nám bohužel moc nepřálo, proto se akce uskutečnila ve třídách. Děti s rodiči vyráběli krásné podzimní skřítky z podzimních přírodních surovin, ovoce i zeleniny (kaštany, oříšky, listy, mrkve, dýně atd.). Vznikla úžasná přehlídka nejroztodivnějších skřítků a strašidýlek, kteří zdobí podzimní zahradu naší školky. A protože i toto setkání, jak už název napovídá, bylo o jídle, každý mohl donést ochutnávku toho, co doma dětem připravuje. Na ochutnání tak byly zdravé dobroty i s recepty - mňam :)