Za zvířátky do Petrovic

V úterý 9.5. 2023 vyrazily děti ze třídy Motýlků podívat se na malou rodinou farmu se zvířátky. Ta se nachází v Petrovicích, nedaleko Moravského Krumlova. Naše cesta začínala na autobusovém nádraží ve Znojmě, kde jsme dětem pověděli číslo autobusu a předškoláci měli za úkol poznat, který je právě ten náš. Během cesty jsme pozorovali okolí a přemýšleli jaká zvířátka mohou na farmě žít. Před návštěvou farmy dětem paní vysvětlila, jak se mají chovat, aby se zvířátka nebála. Viděli jsme želvičky, veverku, různé druhy kačenek, krocany, krůty, klokany, holuby, Alpaky, koně a další. U každého zvířátka jsme se zastavili a paní dětem vykládala, o jejich životě, čím se živí, jak se o ně starat. Děti nejvíce zaujaly Alpaky, které mohly samostatně nakrmit jablíčky. Zvířátka se kolem nás volně pohybovala a celá návštěva byla velmi uvolněná. Pán nám také ukázal stroje, které jsou potřeba k obhospodařování takové farmy-traktor, sekačku atd. Děti byly nadšené a na veškeré jejich otázky jim paní i pán velice ochotně odpovídali. Každý z nás projevil během výletu zájem o živou přírodu a pochopil, že zvířata je nutné chránit a starat se o ně.

Výlet se nám vydařil a splnil naše očekávání.