Waltříkova ovocná zahrada aneb vitamíny si vypěstujeme sami????

V rámci projektu Waltříkova ovocná zahrada jsme s dětmi a rodiči zasadili ovocné stromy a keře na naší školní zahradě. Jedná se o dvě jabloně, dvě hrušně, dvě slívy, moruši a několik druhů ovocných keřů (rybízy, angrešty, maliny, ostružiny a borůvky). Ovocné dřeviny jsme vybrali záměrně proto, aby děti mohly mít ze stromů užitek. Ty se již nyní těší na sklizeň a ochutnávky vypěstovaného ovoce. Nejdříve se ale musí o dřeviny správně a vytrvale starat. Stromky a keře jsme si spravedlivě rozdělili a tak má každá třída vlastní stromek a dva keře. Chceme tak děti vrátit ke kořenům nejenom prakticky při sázení, ale i historicky (pěstovat ovoce v místě bydlení). Vybrali jsme stromy nízkého vzrůstu a umožníme tak dětem celoročně pozorovat růst a proměny. Cílem projektu je podporovat u dětí zájem o objevování okolního světa a probudit v nich lásku a respekt k přírodě. Současně jsme revitalizovali dřeviny školní zahrady. Na projekt jsme získali dotaci 11 000 Kč z Fondu životního prostředí města Plzně.

Waltříkova ovocná zahrada  aneb vitamíny si vypěstujeme sami???? 1Waltříkova ovocná zahrada  aneb vitamíny si vypěstujeme sami???? 1Waltříkova ovocná zahrada  aneb vitamíny si vypěstujeme sami???? 1Waltříkova ovocná zahrada  aneb vitamíny si vypěstujeme sami???? 1