Vyznamenání pro školní jídelnu

Naše paní kuchařky pro nás vaří s láskou. Připravují různé dobrůtky, pečou nám domácí chlebík a výborné houstičky. Zapojily se i do našeho "Barevného týdne" a sestavily podle toho jídelníček: Modré pondělí -polévka z červeného zelí, šmoulí pohádková kašička, bluma. Červené úterý - polévka mrkvičková, masové kuličky v rajské omáčce, těstoviny, červené jablíčko. Zelená středa - polévka brokolicová, kuřecí plátek na hráškovém pyré, okurka , zelená paprika. Žlutý čtvrtek - polévka dýňová s máslovými krutony, obalované rybí filé s měsíčkem citronu, bramborová kaše s máslem, banán. Duhový pátek - polévka zeleninová, špíz z vepřového masa, rýže s černou čočkou, pudink dvou barev. Na závěr školního roku jsme měli překvapení. Na jídelníčku stálo: pečený domácí hamburger podávaný v naší sezamové houstičce s bylinkovým dipem a hranolky z čertsvých brambor, salátek. A to byla mňamka ????????????  Žáci poděkovali vedoucí školní jídelny a kuchařkám za kulinářské zážitky. Předali řád zlatého jídelníčku a řád zlaté vařečky, který si bezesporu zaslouží. Děkujeme a těšíme se na další dobroty ????