Vyzdobili jsem si školní jídelnu

Každý jistě víme, že atmosféra u jídla dělá svoje a tak jsme se rozhodli proměnit naší školní jídelnu ve více příjemnější prostředí. Snažili jsme se vymyslet něco, kde se na tom bude podílet hodně šikovných ručiček naší školy. Daly jsme hlavy dohromady a začali promýšlet. Nakonec z toho vzešla soutěž, do které se mohla zapojit třída jako celek a vyhrát dezert na přání. Podmínkou bylo zapojení celé třídy a zpracovat velkoformátový obraz na téma zdravá strava. Soutěž trvala měsíc, ke konci se nám už začaly scházet moc pěkné výtvory. Protože se nám jich nashromáždilo spousta, rozhodli jsme se rozdělit vše na 1. a 2. stupeň. Vítězem na 1. stupni se stala třída 4.A, která zpracovala koláž z ovoce a zeleniny a z 2. stupně vyhrála třída 9.B, která nakreslila velikou otevřenou ledničku plnou zdravých potravin. Při hodnocení jsme se zaobírali hlavně velikostí, nápadem, pestrostí či jestli splnily ,, zdravé téma“ . Obě třídy si mohly vybrat ze tří dezertů, nakonec se rozhohly pro zmrzlinový pohár (snahou bylo posílit vazby mezi žáky a kuchařkami a aby si žáci více vážili jejich práce).

Náš další cíl byl splněn, jídelna se stala více barevnější, veselejší a atmosféra při obědě je vynikající. Děkujeme všem zúčastněným třídám.

za tým Zdravé devítky
Bára Holá