Vyséváme s dětmi byliny v zimě

Aktivity s dětmi – „Sejeme bylinky v zimě“

Venku sníh a mráz a děti si pochutnávaly na čerstvých bylinách, které si samy vypěstovaly. Do předem připravených misek s buničitou vatou si nejprve ve skupinkách zasívaly semínka. Pojmenovaly si je, co sejí – řeřicha, rukola, ředkvička.

Poté vše důkladně zalily a umístily pod okenní parapety na topení. Každý den děti pozorovaly klíčení semen, kontrolovaly potřebu zálivky.

Po týdnu již sklízely a ochutnávaly. Nastřihané byliny si děti několik dní samy sypaly na namazané chleby při svačinkách i při obědech, např. na těstoviny.

Zvídavost dětí zvítězila a nebylo nikoho, kdo by neochutnal, včetně personálu mateřské školy.

Z fotografií jsme vytvořili ve vestibulu školy prezentaci pro rodiče.

Vyséváme s dětmi byliny v zimě  1Vyséváme s dětmi byliny v zimě  1Vyséváme s dětmi byliny v zimě  1Vyséváme s dětmi byliny v zimě  1