Vyrábíme zdravou zmrzlinu

V únoru dne 14. 2. 2019 jsem do školky opět přinesla oblíbený smoothie maker. V rámci projektu mensa „Grónský týden“ jsme s dětmi vyráběli zdravou zmrzlinu.

Dětem jsem dala na vybranou, z jakého ovoce by taková zdravá zmrzlina měla být vyrobena. Děti si zvolily jahody a banán. Ovoce jsme společně nakrájeli na kousky, vhodili do přístroje, přilili trochu smetany a rozmixovali. Vzniklou hmotu jsme nalili do silikonové nádoby a vložili do mrazáku.

Na druhý den po ranní svačince jsme hotovou ledovou pochoutku naporcovali, snědli a společně tak uzavřeli týdenní projekt „Grónsko“. Děti byly nadšené a velmi spokojené.

MŠ Hradec nad Moravicí - odloučené pracoviště Bohučovice

Vyrábíme zdravou zmrzlinu 1Vyrábíme zdravou zmrzlinu 1Vyrábíme zdravou zmrzlinu 1Vyrábíme zdravou zmrzlinu 1Vyrábíme zdravou zmrzlinu 1Vyrábíme zdravou zmrzlinu 1