28. 3. 2020

Letos nám, jak známo, vyšší moc nepřeje, a tak se naše první jarní slavnost konala bez účasti rodičů. V pondělí 23. března, 3 dny pro jarní rovnodennosti, jsme vynášeli Moranu. Ráno si v zázemí lesní školky děti vyrobily svoje malé Moranky z klacků, slámy a zbytků látek. Velká Morana byla navrchu červená a naspodku zelená (jako v písni, kterou jsme o ní zpívali) a kolem krku ji zdobily korále z vyfouknutých vajíček a prázdných ulit. Orouškovaní a v komorním průvodu za zpěvu jarních písní jsme dorazili k potoku protékajícím naším lesoparkem. Zde jsme zhlédli legendu O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit, kterou předvedli naši dětští herci. Udatný Jarovít po lítém boji porazil draka Zmeje, který odlétl do zimního království, a zlatým klíčem, jenž mu podala Matka Země, odemkl nebe, aby seslalo svou vláhu a život se mohl opět obnovit. Jaro v podobě lepých Vesen přitančilo k nám :) Moranky jsme svlékli, zapálili a po vodě poslali za Zmejem, a velkou Moranu v lese pohřbili do loňského listí. Nakonec tři odvážlivkyně omladily své údy ve studeném potoce. Počasí nám přálo a slavnost byla krásná, i když bez rodičů a přátel školky smutná. Snad bude brzo lépe...

Vynášení Morany aneb O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit 1Vynášení Morany aneb O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit 1Vynášení Morany aneb O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit 1Vynášení Morany aneb O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit 1Vynášení Morany aneb O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit 1Vynášení Morany aneb O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit 1Vynášení Morany aneb O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit 1Vynášení Morany aneb O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit 1Vynášení Morany aneb O Jarovítovi, zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit 1