Výlet na farmu

8. 7. 2022

V závěru školního roku jsme podnikli s menšími dětmi výlet na Dětský ranč v Hlučíně, kterého se zúčastnily celkem děti ze čtyř tříd. Celý půldenní program začal prohlídkou areálu, kde se děti dozvěděly, jak žijí jednotlivá zvířata např. poníci, osli, lamy, co jedí, jak lidé o ně pečují. Dalším bodem programu byla návštěva výběhu koziček, oveček a dalších menších hospodářských zvířat, které jsme společně nakrmili. V dalším výběhu děti viděly i klokany, které děti velmi zaujaly. Po svačince a chvilce odpočinku, kterou děti využili k prohlídce areálů, navštívili dětskou zahradu SVĚT, která je rozdělena na jednotlivé světadíly a odráží to, co je pro ně typické a tradiční (pyramida, indiánské té-pé, japonskou zahradu apod.) Prohlédly si jezírka a starší hospodářské stroje. Využili jsme i sluneční labyrint – bludiště, kde si děti našli cestu ke kovanému sluníčku. Na závěr se pak děti za odměnu svezly na konících. Dětem se výlet moc líbil, dozvěděly se spoustu užitečných informací o zvířatech.

Výlet na farmu 1Výlet na farmu 1Výlet na farmu 1Výlet na farmu 1