VÝLET NA FARMU

27. 4. 2023

Ve čtvrtek 27. dubna dopoledne jsme s dětmi vyrazili na výlet do Rančic, kde jsme navštívili rodinnou biofarmu, která se věnuje ekologickému hospodaření, především chovu masného skotu plemene Aberdeen Angus.

Po svačině na travnatém dvoře krásného statku se nás ujala farmářka paní Jitka Šebelková, která si pro děti připravila prohlídku jejich usedlosti. Děti se během návštěvy farmy dozvěděly zajímavé informace nejen o zvířatech a jejich mláďatech, ale i o prostorách jejich chovu a potravě, kterou se živí. Zároveň mohly děti mnoho z běžně známých druhů hospodářských zvířat vidět na vlastní oči. Zvířata jako králíky, oslíka, kuřátko, kočku či psa si mohly děti dokonce i pohladit.

V závěru prohlídky děti mohly zvířatům podat přinesené pamlsky – slepice si tak pochutnaly na skořápkách a osel s poníkem na tvrdém pečivu, ovoci a zelenině. Největším zážitkem, který si děti z farmy odvezly, byla společná hra s místním psím mazlíčkem, kterého děti pořádně prohnaly při házení míčku.

Tento výlet jsme uskutečnili i na základě účasti v projektu „Skutečně zdravá škola“, protože tato farma se stala dodavatelem hovězího masa do naší školky. Farmářka Jitka Šebelková byla pozvána i jako host do naší školky na komunitní setkání rodičů a dětí. Díky čerstvému a výbornému masu z této farmy nemáme v naší školce žádné zbytky.

VÝLET NA FARMU 1VÝLET NA FARMU 1VÝLET NA FARMU 1VÝLET NA FARMU 1VÝLET NA FARMU 1VÝLET NA FARMU 1